ציוציי השוטר

דאחי חלפאן תמים הוא מפקד המשטרה של דובאי. אתם זוכרים אותו בוודאי מהצהרותיו הזחוחות הרבות אחרי חשיפת סרטי האבטחה שחשפו את הקבוצה שהייתה אחראית על חיסול של איש החמאס מחמוד מבחוח. עם היבחרו של מחמוד מורסי לנשיא מצרים, נתקף האיש מדובאי בצייצת טוויטר. הוא צייץ למשל: "תנחומים לאומה הערבית והאסלאמית על ניצחון האחים אשר הם אינם נמנים עם  האסלאם בשום דבר. הם השתמשו בדת ולא שירתו אותה". וגם: "הצעירים במצרים חוללו את המהפכה ומי שקטף את הפירות אלו האחים המוסלמים שצוחקים על הצעירים". וגם: "ההתקדמות של מורסי היא נסיגה לאחור של מצרים". "ניצחון האחים המוסלמים הוא יום המבשר רעות והוא אסון עבור אזרחי מצרים והאומה הערבית והאסלאמית". הוא גם איים על האחים המוסלמים: "האחים, תדעו היטב כי אם תמשיכו כמו עכשיו כאשר אתם מגדפים, נוזפים, מוציאים לשון הרע, מזלזלים וכופרים… לא תמצאו דבר שישמח אתכם". כישראלים קשה שלא לאהוב את חלפאן תמים הוא משעשע ולא טיפש. הוא לא שונא יהודים ואפילו לא ישראלים. "אם הייתי פלסטיני, לא הייתי תומך בפת"ח או בחמאס", הכריז בזמנו. מפתיע. "אנחנו יודעים שישראלים רבים מגיעים לפה עם דרכונים לא ישראליים ואנחנו מתייחסים אליהם כפי שאנחנו נוהגים בכולם", אמר. "אנחנו מגנים על חייהם כפי שאנחנו מגנים על חיי אחרים, ולא אכפת לנו מה הדת שלהם. אבל אנחנו לא רוצים שדובאי תהפוך לצד שלישי, שבו ישראלים הורגים פלסטינים". הגיוני. בהלך ראיון עם העיתון הגרמני דר שפיגל חלפאן עמדות מפתיעות כלפי היהודים וכלפי ישראל: "היהודים דומים לנו, במונחים של דת, שפה ובמובנים אחרים, יותר מאשר האירופים או האמריקאים", אמר. הוא הוסיף כי הוא מבין כי הישראלים רוצים להגן על עצמם לאחר שמיליוני יהודים נרצחו בשואה. "נאצר אמר שהוא מתכוון לזרוק אותם לים, אז יש להם הזכות להילחם חזרה. אבל היום? אנחנו לא רוצים מלחמה". אין לי בעצם מה לומר על תמים מלבד לבטא הערכה לאיש עם הרבה מאד אומץ. טוב לדעת שבמקהלה האסלאמית הגדולה יש גם קולות אחרים ואפילו לא בשוליים. המשך לצייץ תמים, ואל תתן לאיש לסתום לך את הפה.

4 תגובות

 1. התבטאויות מעניינות בהחלט – וכנראה מדובר באיש מרתק הרבה יותר מאשר חשבתי. בכל זאת, נראה שהחיבה שלו לחשיפה תקשורתית גדולה יותר מזו שהיינו מצפים ממפכ"ל משטרה כלשהו. אני זוכר את מסיבות העיתונאים היומיות שלו אחרי החיסול בדובאי, כאשר כל פעם נחשפו עוד מחסלים. בסוף הוקמה קבוצת פייסבוק משעשעת למדי, שכותרתה: "גם אני הייתי בחולייה שחיסלה את מבחוח."

  אהבתי

 2. בהחלט איש אמיץ .
  אבל כדאי לזכור שדובאי מתנהלת בצורה מאוד שונה ממדינות ערביות אחרות ונתונה להשפעה מערבית ולכן אני נוטה שלא לחשוש לגורלו של המפכ"ל "המצייץ". אם ישאר בתפקידו זה כבר סיפור אחר.
  ובאשר להבנתו את מלחמת ההישרדות שלנו כדאי להזכיר שגם ברק בזמנו אמר שאילו השתייך לצד השני היה נוהג באותה מידה(משתתף באינתיפאדה).
  מסתבר שלהבין זה לא מספיק…

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s