כמה הוא רציני? כזה כאילו

בשבת הודיעה המשטרה על עוד ניצחון על עולם הפשע. העבריין יאן גבריאלוב חוסל על ידי לא פחות ממפקד מחוז מרכז, ניצב מוטי כהן. וזה לשון ההודעה:  "כשהגיע החשוד בנסיעה פרועה לרחוב חורי בלוד, רחוב צר שבתי מגורים משני צדדיו וילדים משחקים לאורכו, הוחלט לעצור את רכב החשוד במהלך נסיעתו, ורכב משטרה שהיה אחריו ניגח אותו והביא לעצירתו. בשל הנחת היסוד, שהתבררה כאמתית, כי מדובר בעבריין חמוש ומסוכן המהווה סכנה לשוטרים ואזרחים – בוצע לעברו ירי מדויק שפגע בו ונטרל אותו".

ולמה אני מספר לכם על זה? לא כדי לזרות עוד מלח על פצעיה המרובים של המשטרה, שהפכה כדברי המפכ"ל המתקרבן שלה, ל"שק החבטות של התקשורת", אלא דווקא כדי להגיע להכרזתו המפתיעה של אביגדור ליברמן על דבקותו החדשה בעיקרון שתי המדינות לשני העמים. כי כמו שהידיעה המשטרתית, שבה המתח בין העבריין המסוכן הנוהג בפראות לבין ה"רחוב הצר שבתי מגורים משני צדדיו וילדים משחקים בו", הסתיים לכאורה בהשבת הסדר על כנו באמצעות הירי המדויק של מפקד מחוז מרכז מוטי כהן, כך גם בהצהרה של ליברמן: מילים לחוד ומציאות לחוד. ההבדל כמובן הוא בכך שבתחום הפלילי באות הבדיקות הבליסטיות ומעידות שהניצב הגיבור הצליח לפספס את העבריין מטווח אפס. במציאות הפוליטית אין בדיקות בליסטיות. אפשר להצהיר. אני למשל מצהיר שאם יבשילו התנאים, אטוס למאדים ואקים שם אוניברסיטת מחקר, שתהיה חסינה מפני הBDS. מאדים? אתם שואלים, מה לך ולמאדים? תיכף תודיע על הקמת אוניברסיטת מחקר באריאל. ראשית, אני משיב לשמאלנים שתקפו אותי, מדינת ישראל הקימה אוניברסיטת מחקר באריאל באישור מל"ג יו"ש (תתפלאו אבל יש דבר כזה). שנית, הלא אמרתי "כשיבשילו התנאים". מתי יבשילו? מה אני, מכון וולקני? יבשילו כשיבשילו. מיד כשיבשילו אלך לארוז את החפצים בדרכי למאדים.

הצהרת ליברמן על אמונתו בעיקרון שתי המדינות לשני העמים אינה שונה מן ההצהרה שלי על הקמת אוניברסיטה על המאדים ומבחינת אמינותה היא מדויקת כמו הירי של ניצב מוטי כהן. מסיבותיהם העלומות רוצים אנשים בארץ ובעולם לשמוע את נוסחת הפלאים הזאת ומי שמשמיע אותה נעשה מיד "מתון". רוצים מתינות? בבקשה. "שתי מדינות לשני עמים". מרוצים? רגע, אתם שואלים, מה זה אומר? שאלה גדולה, שאלה גדולה מאד. יש לה תשובה ארוכה ותשובה קצרה. התשובה הארוכה היא שליברמן יתמוך ביישום העיקרון הנאה הזה, כאשר המדינה הפלסטינית תפורז, תתיר התנחלויות בכל שטחה, תוותר על הזכות לנהל מדיניות חוץ משלה, תקלוט את ערביי המשולש, תצטרף לויצ"ו ותתקבל כחברת כבוד במועדון "לה פמיליה". כל מה שנשאר אחר כך הוא לוודא שהגיהינום קופא ומיד אחר כך יוכרז על משאל עם ביישוב נוקדים. אם משאל העם בנוקדים שבו יתבקשו המצביעים להכריע בשאלה, "האם אתה מוכן להסכים להצעה הפסיכית, המסוכנת, הבוגדנית והאווילית להקים מדינה פלסטינית?" יעבור ברוב של 99%, תוקם לאלתר מדינה פלסטינית, לאחר תקופת ניסיון בת מאתיים שנה. התשובה הקצרה לשאלה, מה אומרת ההכרזה של ליברמן על דבקותו בעיקרון שתי המדינות לשני העמים היא "כלום". התנאים, למרבה הצער, טרם הבשילו.

מבחינה זאת, חשוב לזכור, מכון שר הביטחון החדש שלנו, ליברמן, לדעת גדולים. הלא גם בנימין נתניהו הכריז על דבקותו בנוסחת הפלאים ואפילו יותר מפעם אחת. והנה, ראו זה פלא, דבר לא קרה. זכור לי שאחרי נאום בר אילן, כאשר בלוני התקוות של השמאל התנפחו לפתע, הצעתי לבחון בשבע עיניים את השר בני בגין. אם יפרוש לאלתר מן הממשלה, דעו כי משהו משמעותי קורה. אם יישאר נינוח על כיסאו, דעו כי הוא יודע (ונתניהו יודע) שהכל כלאם פאדי, דיבורים ריקים. ליברמן אמר שהוא בעד עיקרון שתי המדינות לשני העמים. כולם יושבים? אז אמר.

התפרסם בידיעות אחרונות 1.6.16

תגובה אחת

  1. כל כך מרגיז עד כמה שאתה צודק.
    העיקר שהיה טקס מרשים ובמה גבוהה לנכבדים ויש לנו פאפא שישמור עלינו מכל צרה.
    ואנא אנו הולכים עם כל האיוולת הזו, אנא?

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s