ביבי כתשובה הקיומית לאוסטרליה

עד לאחרונה הייתי בטוח שאין דבר קבוע יותר מן האדמה שתחת רגלינו. רועדת או יציבה, היא לא הולכת לשום מקום. עכשיו מתברר שטעיתי. יבשת אוסטרליה דווקא הולכת–צפונה. ב1994, הזיזו המומחים את היבשת ב200 מטרים שלמים על המפות. זה לא עזר. השנה יזיזו אותה בעוד מטר וחצי. תאמרו מה שתאמרו, אף על פי כן נוע תנוע.

הידיעות מאוסטרליה עוררו בי תחושה של ורטיגו קיומי. עוד קודם התקשיתי להשלים עם תפיסת העולם ההליוצנטרית, שקובעת שבאמצע מערכת השמש שלנו נמצאת השמש ולא, כפי שחשבו אבותינו, עם הרבה שכל ישר ומעט מדי ידע אסטרונומי מהימן, כדור הארץ. אבל תזוזת יבשות? איפה זה יגמר? תכף תגידו שישראל עלתה למונדיאל. בייאושי חיפשתי משהו קבוע, משהו שאוכל לדעת שלא אמצא אותו בעוד כמה חודשים במקום שונה לחלוטין. זה לא היה קל, אבל מצאתי. יש משהו שנותר קבוע גם כשהכול (ויבשת אוסטרליה בכלל זה) נע. מדיניותה של מדינת ישראל בעידן המלך ביבי, הודיתי ביני לביני, היא הדבר הקבוע ביותר בעולם. מסביב מתחוללים שינויים דרמטיים בכל מקום: המזרח התיכון השתנה לחלוטין. מדינות ותיקות התרסקו, קבוצות לאומיות ודתיות עלו או ירדו, כוחות פוליטיים שהכול ראו בהם איים של יציבות, נעלמו. סיכונים מתו וסיכויים נולדו. ומדיניות ישראל? לא זזה מילימטר. במזרח קרס הקומוניזם. רוסיה נפלה לידי חבורה מושחתת של אוליגרכים וביורוקרטים-לשעבר, סין המציאה קומוניזם קפיטליסטי. ומדיניות ישראל? בעינה. במערב אירופה סימנים לשינוי רדיקלי בתפיסת העולם שצמחה שם אחרי מלחמת העולם  השנייה ובארה"ב מתחוללים שינויים דמוגרפיים שעתידים לטלטל מן היסוד את האוליגרכיה הוואספית ששלטה בה מאז הקמתה לפני 240 שנה. על כל השינויים הללו מגיבה ישראל בשלושת הלאווים: לא לעדכן שום תפיסה, לא לשנות שום מדיניות, לא ללמוד שום לקח.

והנה עיקרי המדיניות הישראלית לקוראים שלא פתחו את המקלטים בשנים האחרונות: מדינת ישראל היא מדינה מושלמת. הביטוי "וילה בג'ונגל" אינו מבטא את כל הדר יפעתה המוסרית, האינטלקטואלית והתרבותית של ישראל. ישראל, כפי שהסביר נתניהו (ויותר משהוא ראש הממשלה הוא שר ההסברה) בהזדמנויות שונות, ולאחרונה בנאומו באו"ם, היא המדינה המתקדמת בעולם–מכל הבחינות. אנחנו לא וילה בג'ונגל אלא גן עדן בגיהינום, שכן יתר אומות העולם מתאפיינות בתערובת של טמטום, צימאון דם וצביעות. כל הטענות כנגדנו (על שיעבוד מתמשך של עם אחר, על רמיסת זכויותיו, על גזל קרקעותיו ועל הפרה שיטתית של החוק הבינלאומי) הן שקר. כלומר העובדות אמנם נכונות, אבל המסקנה בכל זאת כוזבת, כי אלוהים נתן לנו את הארץ ולביבי נתן את השלטון, למען יילחם בנאצים (הלובשים ופושטים צורה–כרגע למשל ברור שהפלסטינים הם נאצים, מחמוד דרוויש הוא יוליוס שטרייכר ואבו מאזן הוא היטלר) וימנע רטרואקטיבית את השואה. אסור להפריע לנתניהו לשלוט, כי רק לו ניתן הכוח לשנות את העבר.

המסקנה הנובעת מן העקרונות הראשונים הללו היא המסד למדיניות הישראלית: לא צריך להקשיב לגויים, כי הם טיפשים ושוחרי רעתנו. לא צריך לסמוך על הערבים כי הם נאצים. לא צריך להתייחס לשמאלנים, כי הם מנסים למנוע מביבי לשנות את העבר וגם סבורים שערבים הם בני אדם, מה שמעיד עליהם שהם בוגדים שונאי ישראל ושונאי עצמם. מה כן? להמשיך להתנחל ולהמשיך להצביע ביבי. אם תעשו זאת ישרור סדר בעולם ואוסטרליה תפסיק לזוז. מי שמאמין לא מפחד. אשר לשאר, יש להם כל הסיבות לפחוד.

התפרסם בידיעות אחרונות 27.9.16

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s