בוכה כל הדרך אל הממשלה

בדרכי לעבודה, האזנתי בהסח הדעת לאריה דרעי משוחח עם אודי סגל וקרן מארציאנו. האזנה לדרעי היא חוויה לא קלה. האיש האינטליגנטי והמניפולטיבי הזה מסתובב בעולם עם חבילת בצלים חתוכים ומייבב. לא משנה מה שואלים אותו, התשובה היא תמיד יבבות חנוקות, וקריאות קורעות לב, "אכלו-לי שתו-לי למה-דווקא-אני". הפוליטיקאי הערום והכוחני הזה, שהצליח לחזור מן הכלא לשולחן הממשלה, שהכתיר את עצמו כממשיכו של הרב עובדיה יוסף על אף שזה הפנה לו עורף בערוב ימיו, שחיסל את יורשו אלי ישי ולא נודע כי היה אי פעם, שפועל בכל כוחו להפוך את מצביעיו לשילוב המוזר של חיקוי אשכנזים בשם המזרחיות ופולחן ביבי בשם אמונת הייחוד, לעולם אינו משיב על שאלה באופן ענייני. שאלו מה שתשאלו, ופרץ יבבות, יללות, קובלנות ותאניות יציף אתכם. טישיו! ממלכתי בעבור טישיו (ובעצם חבילת טישיו, ההתקרבנות של דרעי תובעת חבילות שלמות של ממחטות).
היום בבוקר נשאל על דבר ההבל האחרון של הבן-של, הרב הראשי לישראל יצחק יוסף, השני לציון. הרב יוסף חירף וגידף את העולים מברה"מ-לשעבר. המראיינים ציטטו את החרפות. "סילוף!" יבב דרעי, "הוצאה מהקשר". יבבות. הרב אוהב יהודים, אפילו רוסים! השתנקות. ובעצם הרב צודק. רוב הרוסים גויים. אהבת הרב אינה כוללת אותם, למה שתכלול? ממטרי דמעות כבדים. ליברמן שונא חרדים. בכי מר. ליברמן רוסי אנטישמי. השתנקות.
במדינה היהודית דמוקרטית שתי אסכולות התקרבנות. הן מתקיימות זו בצד זו כמו היהודיות והדמוקרטיות. הרבאריה מייבב, ביבי מאשים. הרבאריה הוא אמן רגשי האשמה. ביבי הוא אלוהי השחיתות. הרבאריה תובע מכם לאהוב אותו בשם לבכם הרחום; אתם יודעים שאתם גרועים ממנו פי כמה ושהביקורת שלכם נובעת מהתנשאות, גזענות ורוע צרוף. המנהיג היקר דורש שתסורו למרותו פן תצא אש מן האטד ותכלה אתכם. לא היה כלום, ואם היה כולם כאלה. תחי השחיתות. אין מושחת כביבי ודרעי הוא נביאו.
ביבי צריך אריה חזק. אריה שיילל למענו. אריה צריך ביבי חזק. יחד ישאגו-ייבבו בשני קולות. "הוא זכאי. זה אתם אשמים!"
ואמרו אמן

9 תגובות

 1. ולא רק.
  הוא מסתתר מתחת לגלימה – לשמלה -של הרב יוסף, ולא מבצבצת ממנו לא עין או אצבע במודעות הבחירות של המפלגה שהוא עומד בראשה.
  המנהיג הבלתי נראה.

  אהבתי

 2. השבוע הייתי בלוויה שבה הסביר הרב שאלוהים אוגר את דמעות היהודים וכל דמעה היא מצווה (או משהו כזה, לא ערב לציטוט המדוייק. דווקא ניסיתי למצוא, אבל נכשלתי, אללי…). אולי זה ההסבר לנהי?

  אהבתי

 3. שמחה מאוד לשוב ולקרוא בבלוג המצוין והמגוון שיצרת.
  דרעי אינו משתנה הוא ימשיך להתל ולפלבל בעיניו וילך עם כל המרבה במחיר. זוהי פוליטיקה "במיטבה".
  הבעיה הינה בנו שאיננו עולים על בריקדות כשכל מיני
  נאשמים בפוטנציה ממשיכים לכהן וולהשפיע.
  צריכים להחליף את העם!

  אהבתי

 4. הי אביעד,
  רציתי לדעת אם ניתן להשיג מהדורה דיגיטלית של 2 ספריך "קריאת ביניים" ו"מדריך לחילוני". אני מתגורר בחו"ל.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s