עופר וינטר מתחבק עם רבנים

במדינת ישראל, או לפחות במדינת ידיעות אחרונות, גנרלים הם הדבר הארוטי ביותר בעולם. אם הם גנרלים חובשי כיפה עוד יותר טוב. על השער של ״שבעה ימים״ מופיעים מח״ט גבעתי עופר וינטר וכיפתו. נכון שעדיף היה לראיין אותו אחרי ניצחון צבאי גדול, אבל באין ניצחון בפועל אפשר להסתפק בטיפול באל״מ. אל״מ וינטר מכריז ש״קרענו להם את הצורה״. לעת עתה זה מספיק.

חזרה לארוטיקה ישראלית. בפתיחת הראיון מתואר עולמו הרוחני של וינטר:
״על הקיר תמונת קולאז׳ עם הקדשה מהרב החטיבתי. בתמונה המרכזית נראה וינטר תוקע בשופר, וסביבה תמונות קטנות יותר שלו. באחת הוא חבוק עם רב החטיבה, ובאחרת עם הרב הראשי לצה״ל, תת אלוף רפי פרץ.״

אין לי שום דבר נגד חיבוקים עם רבנים. למה לא? כל אחד והטעם שלו. אבל יש לי תחושה עמומה שאל״מ וינטר לא מרוצה. הוא לא מרוצה מהמלחמה (כיוון שוינטר הכריז על מלחמת דת, ברור ש״קרענו להם את הצורה״ הוא תחליף עלוב לחיסול הטוטאלי שאלוהי צבאות ישראל ושליחו הגבעתי אמורים היו לספק). בינתיים הוא מתחבק עם רבנים, אבל ברור שזה מספק לו נחמה מוגבלת. וינטר איז קומינג. הוא מחפש אקשן. בנות ישראל, רחמניות בנות רחמניות, חבקו קצת את עופר וינטר. נראה לי שזה יביא שלום לכולנו.

11 תגובות

 1. מהגנרלים אני מעדיף את "קרענו להם את הצורה" על "הכלנו אינטואיטיבית את המנעד הריטואלי". כמו שכתב המשורר – את זה אני משאיר לאינטלקטואלים. ואביעד – אני לא חושב שמישהוא (דתי או חילוני, דרוזי או צ'רקסי) בצבא מרוצה נכון להיום מהתוצאות. ה"תחושה העמומה" היא של העדר הכרעה. וכן צבא צריך להכריע. זו הייתה תפיסת הבטחון של מדינת ישראל מהקמת צה"ל. לא וינטר כתב אותה. כתבו אותה חילונים מפאינקים – בן גוריון, דיין, שרון. בסוף מלחמה האויב צריך להיות על הברכיים מתחנן להפסקת אש.

  אהבתי

   1. לא יודע למה וינטר מכריז על ניצחון. לא דובר שלו. חורה לי ההיטפלות אליו. הלעג, הבעיטה הקטנה שהוספת לשאר העליהום של חבורת שקד-ברנע-משגב. מוזרה לי הטענה שידיעות מאדיר אותו – שבוע לאחר שהפרשן הבכיר שלו כתב שזו הבעיה הגדולה של צה"ל – בוגרי ישיבת ההסדר בעלי (הטעות במקור). את אותו הטקסט הלועג אפשר היה להצמיד לכל אדם שעל קירות חדר העבודה שלו הוא מצולם עם דמויות שונות. זה בהכרח עולמו הרוחני?. אירוטיקה?. נו באמת.

    אהבתי

 2. אז לדיבורים שלו יש מחיר ולעובדה שהוא מסכן את חייו בעשרות השנים האחרונות, נעדר מביתו שבועות ונמצא עם חייליו בעזה בקו הראשון בשליחותה של המדינה – לזה אין מחיר. אין אשראי.

  אהבתי

  1. א מספיק עם תחושת הקורבנות. וינטר רצה חשיפה, רצה קידום פוליטיהוקיבל אותו. ב על ההקרבה והאומץ הוא מתוגמל בזירה הרלוונטית: הוא מח״ט צעיר בדרך למעלה. בזירה הציבורית שאיש לא הכריח אותו להיות בה יש כללים שונים. בסך בכל מצבו טוב. אתה יכול לנוח.

   אהבתי

   1. אביעד לדעתי אתה טועה אם אתה חושב שמה שמניע אותו ואת החבר'ה בוגרי המכינות היא הקריירה (ה"דרך למעלה"). חוץ מזה פולני/מרוקאי שכמותי -אני אנוח כבר בקבר.

    Liked by 1 person

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s