ניר חפץ והמשפחה הקדושה

תובנות מן הפרק השני בתחקיר של רביב דרוקר עם ניר חפץ.
א. ניר חפץ שמתגלה מן ההקלטות ומן השיחות עם דרוקר הוא חנפן, אופורטוניסט, שקרן פתולוגי. חשוב מזה, הוא תרם תרומה חשובה לתחזוק הטירלול שאותו הוא מגנה עכשיו בשם "האמת". האמת? ניר חפץ יאמר אמת רק לאחר שמיצה את כל האופציות האחרות. לולא נתקף בפיק ברכיים והסכים לשמש כעד מדינה, היה ממשיך ללא היסוס במלאכה (הוא פחות או יותר אומר זאת).

ב. שרה ויאיר נתניהו הם שילוב דוחה של בעיות נפשיות ושיגעון גדלות מופרך לחלוטין. זאת הייתה אמורה להיות הבעיה הפרטית של בנימין נתניהו. זאת הבעיה של כולנו בגלל ג.

ג. בנימין נתניהו הוא מגלומן. כל דבר אחר (השחיתות, חוסר המעצורים הפוליטי) מתגמד אל מול הצורך האינסופי שלו בקורבנות לאגו. אני מניח שזאת אחת התוצאות של היותו בן לאביו ואח לאחיו. תהיה אשר תהיה הסיבה, סוד כוחם של שרה ויאיר (אישה טיפשה, רעה ומופרעת ובנה, בן תפנוקים היסטרי) הוא בהענקת שירותי הנרקיסיזם המתמידים למנהיג היקר. בתמורה הוא מניח להם לנהל את המדינה דרכו ובשמו.

ד. מה שמכרסם בכוחו של נתניהו כרגע אינו המידע במשדר הזה או כל מידע אחר על שגיונותיו ועל שגעונות בני ביתו, אלא העובדה שבבן גביר קם לו יורש. הוא יותר קיצוני, יותר חסר מעצורים ויותר שונא שמאלנים וערבים מרבו. מנהיג חסר אחריות–את המסר הזה הצליח נתניהו להעביר–הוא לגמרי סבבה.

ההנחה של נתניהו שבסופו של דבר מצביעיו מבינים את גדולתו מתבדה מדי יום. הוא בר החלפה. למעשה כל פופוליסט אחר יכול להחליף אותו. סוד הפופוליזם מצוי בהיות המנהיג בעיקר מראה המשקפת את שנאותיהם ואת פחדיהם של מצביעיו ולא בעל תוכן משל עצמו.

ה. התהליך הזה אינו דטרמיניסטי. זה לא נגמר עד שהגברת השמנה שרה. צריך למנוע ניצחון מנתניהו ומשיבוטיו. משם אפשר יהיה לבנות משהו אחר.

תגובה אחת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s